Dlaczego warto pić wodę z cytryną ?

Dlaczego warto pić wodę z cytryną ?
28 grudnia, 2018 admin

Rano przed śniadaniem dobrze jest wspomóc się szklanką wody niegazowanej z wyciśniętym sokiem z 1 cytryny – taki naturalny napój oczyszcza organizm. Poza tym zmniejsza się ryzyko nowotworów. A to za sprawą flawonoidów, czyli przeciwutleniaczy, które chronią komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Pomagają również obniżyć ciśnienie krwi.

Woda z cytryną nawadnia organizm, bardziej niż zwykła woda, ponieważ zawiera więcej elektrolitów

Ten naturalny mix wywoła szybsze uczucie sytości – co może być istotne dla osób odchudzających się. Ułatwia trawienie i wypłukuje toksyny. Działa moczopędnie .

Cytryna silnie alkalizuje organizm, a więc wspomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową. Dzieje się to za sprawą alkalicznego związku w cytrynie – jest to dwuwęglan sodu, który wchodzi w reakcje z kwasami metabolicznymi organizmu. Wynikiem jest wprowadzenie równowagi pH w organizmie. Mówiąc innymi słowy – cytryna odkwasza organizm, mimo że sama z natury jest kwaśna.

A co zakwasza organizm ?

np. kawa i słodycze

Odpowiednie pH krwi jest bardzo ważne dla zdrowia człowieka. Prawidłowe pH oscyluje pomiędzy 7,35 a 7,45.

Niższe parametry są oznaką zakwaszenia organizmu, a wyższe oznaczają przewagę składników zasadowych.

Kwas cytrynowy zawarty w cytrynie ułatwia rozpuszczanie istniejących kamieni nerkowych. I zapobiega tworzeniu się nowych

Należy też pamiętać, że sok z cytryny może uszkadzać płytkę nazębną, dlatego pamiętaj o regularnej kontroli u stomatologa.

Cytryna zawiera witaminę C – są to jednak ilości niższe niż w innych owocach, czy warzywach. Za to cytryna ma w swoim składzie rutynę, która uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega jednocześnie utracie witaminy C.

W przypadku picia herbaty z cytryną zwróć uwagę, aby napar był bez fusów oraz lekko ostudzony – wtedy można dodać cytrynę. Nie zaleca się dodawania cytryny lub soku z cytryny do gorącego naparu herbaty z fusami, ponieważ zajdzie reakcja chemiczna, na skutek której wytworzy się cytrynian glinu, a to już może być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

 

Łatwiej wycisnąć ręcznie sok z cytryny przecinając ją po skosie

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments