
Peeling oczyszcza skórę z obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Chcesz mieć gładszą skórę – stosuj peelingi regularnie.
Co robi skóra ?
Bez przerwy wytwarza komórki, które przemieszczają się ku górze. Komórki produkują substancje wiążące wodę lub uszczelniające powierzchnię lipidową. Cykl ten trwa ok. 28 dni, ale z wiekiem wydłuża się pod wpływem wolniejszego metabolizmu, stresu i np. zanieczyszczenia środowiska.
Jaki jest skutek tego ?
Skóra staje się szorstka, zmęczona i szybciej się starzeje.
Pamiętaj!
Peelingi przyspieszają złuszczanie się naskórka – stosuje się je w celu odnowy komórkowej skóry, dzięki temu następuje poprawa kondycji skóry.
Są wykonywane na twarzy, szyi i dekolcie oraz na ciele i stopach. Peelingi odmładzają i odświeżają. Po peelingach stosuj maski i kremy oraz balsamy. Peelingi poprawiają mikrokrążenie, dzięki temu komórki produkują większą ilość włókien kolagenowych i elastynowych.
Skóra po peelingu jest doskonale przygotowana do dalszej pielęgnacji.
Jaki peeling do twarzy wybrać ?
W zależności od rodzaju cery dobieraj odpowiedni peeling:
- Do cery suchej, wrażliwej lub naczynkowej –lepiej wybrać peeling enzymatyczny, ponieważ jest delikatniejszy. Za pomocą enzymów roślinnych rozpuszcza on warstwę rogową naskórka. Dzięki temu nie wywołuje mechanicznego podrażnienia skóry.
- Do skóry łojotokowej – wypróbuj peeling ziarnisty, dlatego że złuszczając skórę mechanicznie przy okazji odblokowuje pory. Regularnie wykonywany peeling przy cerze łojotokowej sprawi, że zmniejszy się ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe.
- Przy skórze z trądzikiem – należy uważać z wykonywaniem peelingów, a najlepiej wtedy skonsultować się z dermatologiem.
Jak prawidłowo peelingować twarz ?
Peeling z granulkami – nałóż na dłoń i okrężnymi ruchami wmasuj w zwilżoną wcześniej twarz. Następnie spłucz twarz wodą.
Peeling enzymatyczny – nakładasz na oczyszczoną twarz i po upływie odpowiedniego czasu – wskazanego na opakowaniu – spłukujesz twarz wodą.
Jak często stosować peelingi ?
Peeling najlepiej wykonywać 1 x w tygodniu, gdy nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. A przy skórze wrażliwej co 2 tygodnie.
Można też sięgać po peelingi typu peel off, gdyż łatwo się je ściąga z twarzy lub typu gommage – te po zaschnięciu ściera się palcami.
Pielęgnację zawsze dopasuj do swojego rodzaju skóry.
Peeling to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała. Przywraca skórze zdrowy koloryt. Najlepiej wykonywać go regularnie – szczególnie na łokciach i kolanach.
Nie należy wykonywać peelingów przed ważnymi wydarzeniami – z uwagi na ewentualne podrażnienia skóry. Również nie zaleca się stosowania peelingów bezpośrednio przed depilacją lub opalaniem.
Zdjęcie: pixabay.com