Jak Zbudować Zdrowe Nawyki

Jak Zbudować Zdrowe Nawyki
21 lipca, 2019 admin

Jak Zbudować Zdrowe Nawyki

Jak zbudować zdrowe nawyki? Na początek pozbądź się negatywnych nawyków – jeśli takie posiadasz 🙂

Pierwszy krok – nazwij swój zły nawyk lub nawyki. Dlaczego? Bo dzięki temu możesz z nimi zawalczyć. Pozbyć się ich, wyrzucić niepotrzebny śmietnik ze swoich przekonań, aby przygotować miejsce na nowe – to co stymuluje w rozwoju. To co twórcze, to co wspiera Twoje zdrowie.

Pamiętaj, że dla Twojego ciała to Ty jesteś sterem i to Ty wpływasz na stan swojego zdrowia. Każda negatywna emocja odkłada się w organizmie, tak samo jak ślad w nim zostawia ta pozytywna. Nawet wtedy, kiedy wydaje się, że droga jest bez wyjścia, że zabrnęliśmy w ślepy zaułek w życiu – to nie koniec. Jest wyjście, tylko musisz je dostrzec.

Twoje serce podpowie Ci właściwe rozwiązanie i poprowadzi Cię na drogę światła, wypełnioną promieniami słonecznymi i tym co przeważająco pozytywne w życiu. Nawet kiedy jesteś na dnie uchwyć się ostatniego promyka słońca, bo ono Cię wyprowadzi z mroku życiowego. Z każdej sytuacji da się wyjść, można powstać jak feniks z popiołu. To nie wyświechtany slogan. To czy tak będzie – zależy tylko od Ciebie.

Zdrowe Nawyki to Przekonania

Zdrowe nawyki to przekonania, które nosisz w sobie. To jak będzie wyglądał Twój dzień zależy od Ciebie. Nie pozwól na to, by ktokolwiek wywierał na Ciebie negatywny wpływ i manipulował Tobą. Ty jesteś Panem lub Panią swojego życia. Ty jesteś niepowtarzalna i wyjątkowa! Masz prawo do wyrażania siebie, masz prawo być szczęśliwą niezależnie od okoliczności.

Nawet wtedy kiedy zawirowania są w życiu. Niezależnie od wieku i okoliczności – Nie poddawaj się w dążeniu do celu! Nigdy i nikomu nie daj sobie wmówić, że na cokolwiek nie zasługujesz. Bzdura. Zasługujesz na wszystko co najlepsze w życiu, na doświadczanie dobrej jakości życia. Zasługujesz na smakowanie życia z jego najlepszej strony. Ja wierzę w Ciebie. Wierzę, że serce podpowie Ci najlepsze rozwiązania, wskaże Ci właściwy kierunek w życiu, poprowadzi do miejsc i ludzi, którzy odpowiedzą na Twoje wołanie. Odkryjesz pozytywną stronę życia i zakotwicz się w niej!

Drugi i Trzeci Krok w tym Jak zbudować Zdrowe Nawyki

Drugi krok – to bądź świadomą tego co robisz. I tego czego nie chcesz już robić oraz tego co chcesz kontynuować lub rozpocząć.

Trzeci krok – przeanalizuj dlaczego Twój mózg chce kontynuować Twoje złe nawyki, jaką on widzi w tym „korzyść”. Dlaczego Cię tak zniewolił tym co negatywne? Napisz na kartce co to jest i jak to wpływa na Twoje życie i Twoje zdrowie. Teraz już wiesz co jest destrukcyjne w Twoim życiu, co wymaga przyjrzeniu się temu i zmiany nawyku. Wypisz teraz jakie zdobędziesz pozytywy dzięki zmianie tego nawyku. Co zyskasz? Jak zmieni się Twoje samopoczucie i nastawienie do życia? Jak to może wpłynąć na Twoje zdrowie?

Zbuduj na nowo siebie. Zbuduj fundament, silny fundament. Taki, który nawet w chwilach zwątpienia nie zawali się. Bo tylko na mocnym fundamencie można opierać zdrowe życie, dobre relacje z ludźmi, osiągnąć spełnienie w życiu 🙂

Jesteś wartościowym człowiekiem i zasługujesz na wszystko co najlepsze. Doświadczaj dobra w życiu, przyciągaj je dzięki zmianie złych przekonań, które Cię niszczą, są destrukcyjne i po których czujesz się źle. Wybierz jasną stronę życia i pielęgnuj ją, tak samo jak ogrodnik pielęgnuje swój ogród. A życie odpowie Ci kolorami. Rozkwitnie dla Ciebie jak piękne kwiaty. Następnie pielęgnuj to.

Masz w sobie siłę, która popchnie Cię do przodu. Wierzę, że Ci się uda, nie poddawaj się! Zaufaj życiu i daj się jemu poprowadzić. Idź za tym co pozytywne i dobre, uchwyć się tego i trzymaj się mocno. Zobaczysz, że wyjdziesz na powierzchnię.

jak zbudować zdrowe nawyki
Jak Zbudować Zdrowe Nawyki/pixabay.com

A Teraz Czwarty Krok w tym Jak Zbudować Zdrowe Nawyki

Zastąp stary nawyk nowym. Jak? Na początek, kiedy zapragniesz powrotu do starego nawyku wykonuj 1 minutowe ćwiczenie oddechowe – oddychaj głęboko przeponą, po to by zredukować stres. Poszukaj innego nawyku, który będzie Cię wspierał, będzie zdrowszy i na dłuższą metę wprowadzi więcej harmonii w Twoje życie np. chwyć dobrą książkę, spotkaj się z przyjaciółmi, uprawiaj sport, rozwijaj hobby lub posłuchaj muzyki, która dobrze wpływa na poprawę Twojego nastroju. Gotuj, piecz, rób przetwory lub zwiedzaj miejsca o których marzysz, sprawiaj sobie zdrowe przyjemności – takie, które będą Cię stymulowały do bycia lepszym człowiekiem, do bycia też lepszą dla siebie samej. Bo to Ty jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna. Odkryj w sobie potencjał wyjątkowości własnej i rozwijaj go, a podniesie się jakość Twojego życia 🙂

A Teraz Podsumowanie…

Jak zbudować zdrowe nawyki? Zacznijmy od tego, że jesteś wartościowym człowiekiem, ponieważ wybierasz dbanie o swoje zdrowie. Jesteś gotowa na szczęście, dlatego że otwierasz na to swoje serce. Podążasz drogą jasną, drogą światła w życiu, bo sama tak zdecydowałaś. Usprawniasz swoje życie, gdyż dzięki temu lżej Ci będzie na co dzień.  Wybierasz jak najczęściej myśli pozytywne, gdyż negatywne to chwasty, które tylko zatruwały Twoje życie.

Otwierasz się na ludzi przychylnych Tobie, ponieważ to oni będą podnosić Twoją dobrą energię i utwierdzać Cię w tym że jesteś na właściwej drodze. Chcesz doświadczać dobra w życiu, dlatego że opiera się ono na sile energii płynącej z serca. Życie daje Ci to co najlepsze, bo na to zasługujesz! Jesteś wdzięczna życiu za to, ponieważ szczera wdzięczność przyciąga do Twojego życia sprzyjające okoliczności i rozwiązania.

Każdego dnia stajesz się lepszym człowiekiem, bo warto. Wspierasz innych kiedy im źle i ciężko, dlatego że masz już w sobie siłę, która Ci w tym pomoże. Poprawia się stan Twojego zdrowia, ponieważ wybierasz zdrowe nawyki.

Zobacz też:

Zdjęcia: pixabay.com

 

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments