Jasna Strona Życia

Jasna Strona Życia
19 stycznia, 2022 admin

A życie powiedziało sprawdzam…

W zupełnie nieoczekiwany sposób potoczyło się życie. Czyje? Moje. Jak to? Ano tak zwyczajnie. Pamiętam jak robiłam niedawno podsumowanie minionych miesięcy. Sporo było w tym pozytywnych informacji i prognoz na przyszłość. I co się stało? Przyszedł 13. stycznia, a ja prowadziłam samochód w drodze do domu. Nie dojechałam tym razem o własnych siłach. Miałam zderzenie z tramwajem, którego nie zauważyłam. Z rozbitą głową i ze wstrząsem mózgu trafiłam na oddział chirurgiczny do szpitala. Z samochodu wyciągała mnie straż pożarna.

W momentach trudnych, krytycznych w naszym życiu łatwo się poddać lub załamać. Ale można z takich wydarzeń czerpać siłę do rozwoju, budowania mądrości życiowej, szacunku do własnego życia, szacunku do innych osób. Zwykłej wdzięczności dla obcych ludzi za uratowanie życia.

Nie miałam w planach napisania artykułu na ten temat. Wypłynął on spontanicznie z potrzeby mojego serca. Nie wszystko jesteśmy w stanie zaplanować w życiu, poukładać, a nawet jeśli to wystarczy chwila, żeby cała mozolna konstrukcja legła w gruzach wypadku lub choroby, czy też innego nieszczęścia życiowego.

Masz szansę odnaleźć się na nowo

Chciałabym Ci powiedzieć, że mimo tego wszystkiego masz szansę odnaleźć się na nowo w gąszczu trosk, zmartwień, problemów, wyzwań które Cię przerastają na pierwszy rzut oka.

Harmonia oddechu, spójność własnych myśli, drobne kroki na nowo stawiane po przejściach, to tylko fragment tego czego jesteś w stanie dokonać w swoim życiu. Ty jesteś kapitanem swojego życia, masz ręce, nogi i głowę. To na początek wystarczy, żeby ruszyć z miejsca. Żeby nie utknąć w narzekaniu, rozpaczy, czy osamotnieniu. Kreuj własne życie w zgodzie z sobą, doświadczaj spójności serca i umysłu, i w takiej przestrzeni rozpoczynaj budowanie swojego świata.

Nie każdy stanie po Twojej stronie, bo nie każdy Cię zachce zrozumieć, ale najważniejsze jest to co dzieje się w Twoim sercu, jakie uczucia decydujesz się pielęgnować i wzmacniać każdego dnia. Buduj swoje poczucie wartości na tym co już osiągnęłaś i na tym co obecnie jesteś w stanie stworzyć, dać z siebie światu i sobie to co najlepsze. Nikt nie jest przeciętny, każdy ma w sobie jakiś talent, nawet zwykły jak np. piękne ścielenie łóżka, ładny głos, miły uśmiech. Zaczynaj od rzeczy małych, a one złożą się na większą całość.

Stawiaj sobie dodatkowe pytania

Kiedy jest Ci źle stawiaj sobie dodatkowe pytania np. Jakiej korzyści jeszcze tu nie dostrzegam? Na co sobie jeszcze nie pozwalam? Czego jeszcze nie jestem gotowa przyjąć? Przekieruj umysł na inne tory myślenia, takie które będą naprowadzały Ciebie na nowe rozwiązania, takie które będą Ciebie wspierały w codzienności, takie które wydobędą z Ciebie najbardziej wartościowe cechy i umiejętności. Takie, które pomogą Ci wyjść na prostą. Bez pogrążania się w nadmiernej rozpaczy lub rezygnacji, czy też poczuciu zmarnowania kawałka życia.

Jak zapanować nad emocjami ?

Jeśli coś robisz to zadaj sobie pytanie, czy to co robisz Tobie służy? Czy to zwiększa Twój wpływ na siebie? Czy to może pomóc innym? Czy masz nad tym kontrolę?

Zaakceptuj wszystko co czujesz, nie chowaj głęboko w sobie dyskomfortu. Po prostu na ten moment jesteś taka jaką potrafisz być. Każdego dnia uczymy się życia doświadczając go na różnych płaszczyznach, w różnych aspektach, pod różnym kątem. Można teoretyzować i wykuwać poradniki z rozwoju osobistego na pamięć, ale to nie uchroni Cię przed podjęciem samodzielnej decyzji. Przejmij kontrolę nad własnym życiem, daj sobie szansę na sukcesy i porażki. Doświadczaj obu, wyciągaj z nich wnioski i wyznaczaj sprzyjające kierunki w swoim życiu. Obieraj cele i realizuj je. Pozwalaj sobie też na marzenia, bo one będą paliwem w chwilach zwątpienia, kiedy zabraknie motywacji do działania, wtedy przypomnij sobie o nich i zainspiruj się nimi 🙂

Nie potępiaj innych, bo ludzie są na różnych poziomach rozwoju osobistego i duchowego, więc nie każdy będzie w stanie wybaczyć, pojednać się, budować przyjaźń, odwzajemnić uśmiech, porozmawiać etc. Nie każdy kieruje się dobrem w życiu, ale staraj się otaczać ludźmi, którzy podzielają dobre wartości, którzy potrafią być wrażliwi, empatyczni, szczerzy, pomocni, przyjaźni etc.

Dziś przezwyciężaj swoje obawy, jesteś osobą godną zaufania, wybacz sobie wszystkie swoje błędy i odnajdź w sobie odwagę i pewność siebie. A kiedy upadniesz pamiętaj, że dasz radę się podnieść. Wybieraj sukces. A dziś przeżyj wspaniały dzień. Buduj dobre relacje z ludźmi i umacniaj je. Codziennie znajduj jasną stronę życia

Jak dziś zadbasz o siebie, swoje ciało i umysł? Za co jesteś dziś wdzięczna? Co masz dziś do zrobienia? Jakie wnioski wyciągnęłaś z dzisiejszego dnia? Może jakiś sukces?

Wdzięczność stawia wszystko w odpowiedniej perspektywie. Jak chcesz się dziś czuć? I w jaki sposób możesz to osiągnąć? Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić. Odwagi w działaniu 🙂

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments