Oregano Przeciwko Opornym Bakteriom

Oregano Przeciwko Opornym Bakteriom
29 marca, 2020 admin

Oregano

Oregano (Origanum vulgare) to roślina lecznicza i aromatyczna przyprawa zarazem. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich. To jedno z najsilniejszych ziół i jednocześnie naturalny antybiotyk. Jest też silnym środkiem grzybobójczym, dlatego sprawdza się w infekcjach grzybiczych.
Zioło to sprawdza się przeciwko opornym bakteriom, rozwinę tą myśl poniżej w tym artykule 🙂

Roślina ta jest jednym z głównych składników włoskich mieszanek przypraw dodawanych do makaronów i pizzy, ale też do warzyw i sosów sałatkowych oraz dań rybnych. Świeże można wykorzystać do przyrządzania zielonych koktajli.

Od czego zależy intensywność aromatu oregano? Od klimatu, położenia i warunków glebowych. Im cieplejsze temperatury tym bardziej intensywny smak. Świeża przyprawa smakuje najlepiej. Suszona traci część swojego aromatu i niektóre właściwości lecznicze.

Wysoka zawartość przeciwutleniaczy (flawonoidy i kwasy fenolowe) w oregano hamuje podział komórek nowotworowych. Jego wartość ORAC wynosi ponad 200 tys.
Wartość ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) pokazuje siłę przeciwutleniającą żywności i suplementów diety – czyli ich zdolność do eliminacji wolnych rodników.

Chińscy lekarze używają od stuleci oregano w przypadku gorączki, wymiotów, biegunki, a nawet problemów skórnych. Zioło to działa wykrztuśnie, dlatego jest polecane w chorobach układu oddechowego. Również zwalcza pasożyty jelitowe.

Olejek z Oregano Przeciwko Opornym Bakteriom

Olejek działa silnie, bo jest skoncentrowaną mocą leczniczą. Jest znacznie silniejszy niż świeże zioło. Stosuje się go w leczeniu zakażeń gronkowcem MRSA. To bakterie oporne na leki, które już rozwinęły swoją oporność na tradycyjne antybiotyki. Zawarte w oregano polifenole (przeciwutleniacze) radzą sobie z tymi bakteriami.

Olej ten używa się przy bakteryjnych infekcjach uszu i dróg oddechowych. Zwalcza choroby na różnych poziomach rozwinięcia. Zabija patogenne zarazki i nie pozwala na ich rozprzestrzenianie się.

oregano przeciwko opornym bakteriom
Oregano Przeciwko Opornym Bakteriom/freepik

Olej z Oregano Przeciwko Grzybom

Działa ekstremalnie przeciwgrzybiczo, dlatego jest stosowany na tą okoliczność. Zwalcza infekcje Candida albicans. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Drugim olejem pomocnym przy zwalczaniu infekcji grzybiczych jest olej kokosowy.

Aktywne grzybobójcze składniki w nim to: kwas rozmarynowy, tymol i tymochinon.

Pamiętaj! Olej z oregano rozrzedza krew. Dlatego osoby, które zażywają leki na rozrzedzenie krwi nie powinny go stosować. Mogą go stosować profilaktycznie osoby, które nie zażywają leków, w celu zapobiegania zakrzepicy.

Leczenie Candidy – Wskazówki

Olej ten jest bardzo pomocny w przypadku konkretnych dolegliwości związanych z Candidą – wzdęcia, zmęczenie, wysypka. Dlatego należy umieścić jedną kroplę oleju z oregano w łyżeczce organicznego oleju kokosowego i stosować 1x dziennie przez 10 dni. Jeśli objawy nie znikną po 10 dniach, to trzeba zrobić 2 dni przerwy i można wrócić na kolejne 10 dni do zażywania oleju, ale wtedy już 3x dziennie.

Alternatywą tej kuracji są kapsułki z olejem z oregano. Ich stosowanie jest mniej skomplikowane. W tym czasie należy pić dużo wody, ponieważ olejek ten zabija bakterie, wirusy i grzyby. To uwalnia toksyny, które można łatwiej i szybciej wydalać wraz z dużą ilością wody.

Mieszankę oleju oregano z olejem kokosowym można nakładać zewnętrznie na obszary objęte grzybicą skóry.

Olej z tej przyprawy można dodać do wody i wypić – w proporcji od 1 do 5 kropli na szklankę wody.

Pamiętaj! Nie stosuj oleju z oregano podczas ciąży i karmienia piersią. A osoby cierpiące na niedobór żelaza powinny zażywać ten olej na 2 godziny przed posiłkiem, ponieważ może on utrudniać wchłanianie żelaza.

Przeczytaj też:

Zdjęcia: freepik, pixabay

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments