Podążaj za Marzeniami

Podążaj za Marzeniami
8 grudnia, 2021 admin

Każda Decyzja Może Nieść Dobre Lub Złe Skutki

Czasem przechodząc przez życie zatrzymujemy się na moment lub na dłużej. To jak stacja kolejowa z napisem Życie.
Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy droga, którą kroczę odzwierciedla pragnienia mojej duszy? Co czuję w danym momencie życia oglądając się za siebie i sporządzając małe podsumowania? Jak to jest iść za głosem serca? Jak to jest wybierać częściej podpowiedzi własnej intuicji? To tylko wybrane pytania, które mogą się pojawić budząc się do pełni życia, świadomego życia.

Codziennie dokonujemy wyborów, tych małych i niekiedy tych większych. Każda nasza decyzja może nieść dobre lub złe skutki. Jak je rozpoznać na etapie planowania, zastanawiania się, refleksji wewnętrznej? Często nie da się przewidzieć skutków własnych decyzji, niekiedy nie wiadomo jaką decyzję podjąć, co zrobić by było jak najlepiej. Takie momenty życia są trudne. Pojawiają się liczne znaki zapytania w głowie i łzy w oczach. Nie podam Ci recepty na życie, bo nie taka jest moja rola. Natomiast mogę nieco uchylić rąbka mojej prywatności i powiem jak ja w takich sytuacjach działam, czego się trzymam, w jaki sposób dokonuję świadomych wyborów w życiu.

Jakiś czas temu zdecydowałam się podążać za głosem mojego serca, intuicją, tym czego naprawdę pragnę wewnętrznie. Nie bujam w obłokach, łączę moje myślenie z czuciem serca. Kiedy doświadczam spójności obu tych czynników, to odczuwam harmonię życia, pełnię człowieczeństwa, piękno życia, radość, inspirację: czasem, miejscem i ludźmi.

Nie bój się marzyć i realizować swoje marzenia. Wypełniaj się piękną energią ekscytacji, radości, miłości, zaufaniem, harmonią życia. I nigdy nie daj sobie podcinać skrzydeł ograniczeniami płynącymi z umysłów innych ludzi.
Każdy z nas ma piękno wewnętrzne, czasami zapominamy o tym, gubimy je, chowamy głęboko w sobie, przesłaniamy negatywnymi uczuciami czy emocjami, stereotypami, doświadczeniami etc.

Człowiek jest czysty wewnętrznie będąc spójny z sobą, jedność umysłu i serca odsłoni to czego pragnie dusza człowieka. Mi w tym pomaga medytacja świecka, qi gong, przyroda, rozwój.
Każdy ma swoją drogę do przejścia, czasami sama droga staje się celem. Doświadczając życia, kalecząc sobie stopy po drodze, upadając i podnosząc się, ocierając łzy, w którymś momencie podnosimy oczy w górę i zaczynamy dostrzegać słońce, które zaczyna rozświetlać nasze życie.

Zaufaj Sobie i Życiu

Czucie. Oddychanie. Dotyk. Dźwięki. Zaufanie sobie i życiu. Osoby napotkane na własnej drodze życiowej. Te wszystkie aspekty są jak puzzle pasujące do siebie i tworzące cały, spójny obraz. Patrząc na każdy ten element z osobna widzimy i doświadczamy tylko fragmentu całości, ale kiedy połączymy je ze sobą, pojawia się nowy obraz. Odkryj w tym energię szczęścia, bodziec do realizacji własnych celów i marzeń.

Niekiedy kurczowo trzymając się obranych celów, nie dostrzegamy, że tuż obok nas jest ktoś lub coś (okoliczność, synchroniczne zdarzenie), co może nam bardzo pomóc w życiu na płaszczyźnie duchowej, osobistej, zdrowotnej lub innej. Pozwól sobie na dostrzeżenie tego momentu i przyjęcie takiego wsparcia kiedy się pojawi. Kiedy uciszysz ego, to dostrzeżesz mądrość wewnętrzną. Idź za tą mądrością, ona Cię poprowadzi. Wsłuchaj się w siebie i zakotwicz w sobie harmonię życia.


Marzenia Są Jak Paliwo

Marzenia są jak paliwo. Bez nich człowiek staje się pusty wewnętrznie. Marzenia pomogą Ci przejść przez burze życiowe i zawieruchy. Pomogą Ci w okresach kiedy pojawi się brak motywacji do działania. Marzenia są częścią Ciebie, pielęgnuj je na co dzień, opiekuj się nimi, a rozkwitną jak piękne kwiaty. Podlewaj je nadzieją, działaniem, wiarą w siebie, w to co robisz, energią własnego istnienia i odczuwania, szacunkiem do siebie i innych, przyjaźnią i naturalnością, szczerością i uśmiechem.

Pracuj nad kontrolowaniem własnych trudnych emocji, kiedy się pojawiają i nie chcą odejść lub zatrzymują się na dłużej przesłaniając Ci czystą przestrzeń możliwości, kreacji życia, spełnienia i radości, lekkości doświadczania, przejrzystości myśli. Transformuj trudne emocje, oczyszczaj umysł z toksycznych ograniczeń, lęków, kompleksów etc. Zaufaj sobie. Pamiętaj Ty jesteś swoją najlepszą przyjaciółką. Bądź lojalna wobec siebie, ufnie krocz do przodu nawet w deszczu. Deszcz w końcu przeminie 🙂

Kiedy ego dojdzie do głosu i w odwecie do kogoś chcesz błysnąć ciętym językiem, zatrzymaj się. Zrozum, że to tylko ego+emocja, a Ty jesteś ponad tym, jesteś w stanie nauczyć się spojrzenia na trudną sytuację z boku i nauczysz się inaczej reagować. Kiedyś jako młoda dziewczyna, nastolatka, usłyszałam gdzieś takie słowa Jeżeli nie wiadomo jak się zachować, to należy zachować się przyzwoicie. To właśnie jest dojrzałość duchowa. Stawia ludzi w pozycji win-win, dając potencjał i przestrzeń do znalezienia konstruktywnych rozwiązań.

Czego chcesz doświadczać w życiu? Jakie chcesz, żeby Twoje życie było? Nad którym obszarem swojego życia warto jeszcze popracować i coś naprawić, ulepszyć lub rozwinąć? Czego uczę się doświadczając życia? Jaka jestem dla siebie i dla innych ludzi? Co kryje się na dnie mojego serca? Kim jestem i dokąd podążam?
Pamiętaj o swoich marzeniach 🙂 Odwagi i lekkości w działaniu!

Zdjęcia: Pixabay

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments