Wiara w Siebie

Wiara w Siebie
29 kwietnia, 2020 admin

Wiara w Siebie


Wiara w siebie. Ileż to razy słyszałaś lub słyszałeś, że wiara w siebie to podstawa do spełnionego życia, do szczęśliwego życia. Można przeczytać mnóstwo książek z rozwoju osobistego, zachwycić się nimi, a przy pierwszej nadarzającej się chwili próby euforia zaczyna opadać. A my mamy wrażenie jakbyśmy znów uderzali głową w mur.

Zdarzało się Tobie tak? Poszukiwanie kolejnego złotego środka na rozwiązanie problemów życiowych w końcu przestaje cieszyć, a umysł podsuwa Ci myśli typu „I tak będzie jak zwykle”, „Znowu mi nie wyszło”, „Co jest ze mną nie tak?”

Najbardziej wkurzające jest w takich momentach na siłę doszukiwanie się celu tam gdzie go nie ma. I kwitowanie wszystkich porażek słowami „Wszystko jest po coś” Co za bzdura! To fatalistyczne myślenie – usprawiedliwianie nieudanych przedsięwzięć twierdzeniami, że to jest życiowa lekcja. Nie wszytko jest po coś, czasem opłakany skutek jest związany z podjęciem błędnej decyzji i błędnego działania. I czy to Ciebie czegoś uczy? może jedynie tego, że źle postąpiłaś, czy postąpiłeś z czymś. Że Twoje działanie wynikało z błędnych założeń, z niewiedzy. Bo masz do tego prawo! Tak, nikt nie jest nieomylny. Potykamy się w życiu, wstajemy z kolan i idziemy dalej.

Biała Gorączka…

Do białej gorączki doprowadza mnie również gadanie typu: „Co Cię nie zabije to Cię wzmocni”. Czy aby na pewno? Co Cię nie zabiję owszem może Cię wzmocni – przy założeniu, że masz silny charakter. Natomiast w przypadku osób słabszych psychicznie – co ich nie zabije to ich pokona. I leżąc tak na bruku życia takie osoby często same z tego się nie podniosą. Tutaj jest potrzebna pomocna dłoń drugiej osoby, wsparcie psychiczne i poprowadzenie etapami do pozbierania się w życiu.

Masz czasem poczucie, że doświadczasz braku uznania ze strony innych? Braku ich akceptacji? Braku docenienia? Że Twoje wszelkie działania, mozolne działania, trudne, w które wkładasz dużo serca, wysiłku i zaangażowania inni tak naprawdę mają gdzieś lub rzadko kiedy się tym zainteresują.

Budowanie Własnej Wartości – Pomocne Wskazówki

Na początek dopuść do siebie myśl, że inni nie znają Ciebie, nie wiedzą jakimi intencjami się kierujesz. Więc nie są w stanie obiektywnie Ciebie ocenić. Każda z takich ocen mniej lub bardziej będzie nieprecyzyjna, wypaczona lub wręcz krzywdząca.

Ludzie filtrują przez własne filtry innych – nakładają się na to ich doświadczenia życiowe, ich przekonania, ich myśli, ich lęki. Takich czynników można wymieniać jeszcze wiele. Ale to Ty masz być dla siebie ważna lub ważny. To Ty masz dostrzegać wartość w sobie, bo znasz siebie najlepiej. Nikt nie jest doskonały, ale też nikt nie jest do końca zły (pomijam degeneratów).

Pamiętaj, że siła bierze się z koncentrowania myśli w poszukiwaniu rozwiązań.

Budowanie wiary w siebie i we własne przedsięwzięcia jest do zrealizowania. Natomiast nie da się tego zrobić ot tak, w 3 minuty. To proces trwający miesiącami, jest żmudny, niekiedy trudny. Ale przy zachowaniu konsekwencji w działaniu wyjdziesz na powierzchnię życiową. Wyjdziesz z cienia swojego życia. Doświadczysz radości i szczęścia płynących prosto z Twojego wnętrza, z Twojego serca. Kiedy sama lub sam staniesz się właśnie taką „energią” miłości i pozytywnych uczuć to świat odpowie Ci tym samym. Takich właśnie ludzi zaczniesz napotykać w życiu, przychylnych Tobie, przyjaciół z którymi możesz porozmawiać na różne tematy, ludzi, którzy zobaczą w Tobie wartość i docenią Cię. Ludzi, którzy jeśli trzeba to będą Twoją podporą psychiczną, inspiracją i zwykłym towarzystwem do miłego spędzenia czasu też.

wiara w siebie
Wiara w Siebie/freepik

Kiedy człowiek nie ma w sobie miłości i karmi się latami negatywnymi emocjami to w końcu organizm zaczyna chorować. Obrywa zwykle najsłabsze ogniwo w ciele.

Zmieniaj przekonania i uczucia na pozytywne. Dokonuj dobrych wyborów. A co w tym pomoże? Zobaczmy 🙂

Afirmacje i EFT

Afirmacje i techniki ćwiczenia pewności siebie owszem są pomocne, ale jest warunek żeby zadziałały. Jaki? Zarówno afirmacje jak i ćwiczona np. mowa ciała są skuteczne i wzmacniające, ale tylko wtedy, gdy masz przepracowaną przyczynę lub przyczyny niewiary w siebie. W innym przypadku będzie to tylko „makijaż” dla duszy. Gdzie będziesz odczuwać poczucie, że się starasz, że przecież pracujesz nad sobą, a efekty będą mizerne. Co zatem zrobić?

Najpierw trzeba dotrzeć do przyczyny tego co Ciebie blokuje, wydobyć z siebie na powierzchnię to co sprawia, że przez lata lub nawet całe życie powielasz ten sam schemat zachowań i działań, który wcale Cię nie cieszy.

Tutaj na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że skuteczną techniką docierania do przyczyn lęków i uwalniania się od nich jest metoda EFT, czyli tak zwane tappingi. Metoda jest skuteczna. Trafi w Twój czuły punkt, czyli przekonanie, które Ciebie sabotuje, które ktoś Ci wkręcił w dzieciństwie lub w które uwierzyłaś lub uwierzyłeś już jako osoba dorosła i to przekonanie nie pozwalało Ci żyć pełnią życia i cieszyć się zdrowiem.

Co poczujesz w takiej sytuacji kiedy nagle dojdziesz do przyczyny tego, dlaczego np. nie zasługujesz na dobry związek, dobre zarobki, szczęście? Ciało może zareagować silnie nawet możesz zwymiotować przy wykonywaniu takiego tappingu uwalniającego od blokad. To normalna reakcja organizmu. To znaczy, że bardzo silnie było zakotwiczone w Tobie jakieś przekonanie negatywne, które Cię drenowało od środka.
Dlatego lepiej jest połączyć np. tappingi i równolegle stosować afirmacje. Wtedy to ma sens.

Zmień Nawyki Myślowe, a Odmienisz Swój Los

Tu jest konieczna praca nad zmianą intencji. W miejsce starych, koniecznie trzeba wprowadzić nowe intencje, podlewane dobrymi uczuciami.

Wiara w siebie, praca nad sobą to proces kompleksowy. Całościowo trzeba na siebie spojrzeć. To coś w rodzaju odkrywania siebie na nowo i swojego potencjału życiowego. Bądź wyrozumiałą dla siebie w tym procesie – nie musisz wszystkiego wiedzieć na początku, żeby wejść w proces pozytywnej zmiany myślowej i w ugruntowanie zdrowych, wspierających Ciebie nawyków. Ważne, aby taką pracę wykonywać systematycznie.


Pamiętaj masz w sobie wartość – ja w Ciebie wierzę! 🙂

Przeczytaj też:

Zdjęcia: freepik

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

  • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
  • Jakie zioła pomagają
  • Jak działają Witaminy
  • Jak działają składniki mineralne
  • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
  • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments