Życie Intymne Drogą do Zdrowia

Życie Intymne Drogą do Zdrowia
24 kwietnia, 2020 admin

Sfera Uczuć

Sfera uczuć jest jednym z najbardziej ekscytujących tematów w życiu. Zbliżenia intymne przynoszą korzyści zdrowotne tylko wtedy gdy trwają przynajmniej 20 minut, ponieważ dopiero wtedy produkcja substancji przekaźnikowej dopaminy jest stymulowana i zauważalna. Dopamina wpływa na redukcję stresu.

Zwiększa się uwalnianie endorfin wraz z czasem trwania aktywności seksualnej. Endorfiny to substancje, które prowadzą do poczucia szczęścia. Łagodzą ból, zwłaszcza ból stawów i głowy.

Seks jest wyraźnie zdrowszy niż aspiryna, dlatego nie zaleca się unikania go pod pozorem bólu głowy 🙂

Czas w Trakcie Seksu

Jeśli po intensywnym całowaniu i delikatnej grze wstępnej dojdzie do fizycznego zjednoczenia, to wiadomo, że szybkie zadowolenie mężczyzny nie jest pożądane. Dlatego warto dać sobie czas dłuższy na fizyczne zbliżenie – przynajmniej 20 minut.
Czy masz czasem poczucie w łóżku, że na zegarze upłynęła już ponad godzina, a Tobie wydaje się, że to trwało jakieś 10 minut? Tak właśnie działa poczucie szczęścia 🙂 Jest nawet takie przysłowie, że Szczęśliwi czasu nie liczą.

Całowanie to nie tylko wyraz miłości, ale też zdrowie. Bo? Bo promuje produkcję śliny. I co z tego? A to, że ślina wytwarzana podczas całowania jest bardzo bogata w immunoglobiny typu A. Są to własne przeciwciała organizmu w układzie odpornościowym, które zwalczają wiele patogenów. Szczególnie dobrze sobie radzą z bakteriami próchnicowymi. Zadaniem śliny jest mineralizacja szkliwa zębów, więc środki promujące ślinienie są bardzo pomocne dla zdrowia zębów. Zwiększona produkcja śliny trwa również przez długi czas po całowaniu.

Fantazje Seksualne

Jeśli mężczyzna widzi jego zdaniem atrakcyjną kobietę, to jego mózg staje się aktywny – zwłaszcza tak zwany system nagród. Specjalne badanie rezonansu magnetycznego wykazało, że obszar w przodomózgowiu „system nagradzania” wykazuje zwiększoną aktywność, gdy tylko kobieta, która mu się podoba, pojawia się w polu jego widzenia. Natomiast jeśli ona mu się nie podoba, to w męskim ciele nic się nie dzieje.

Rozmowa lub flirt z kobietą, która zdaniem mężczyzny jest pociągająca, prowadzi do fizycznej reakcji mężczyzny, ponieważ jest on mniej skupiony na treści rozmowy i oddaje się fantazjom seksualnym. W tej sytuacji jego mózg wytwarza tak zwany LH, czyli hormon luteinizujący. Takie badania przeprowadzono na uniwersytecie w Chicago.

LH stymuluje tworzenie testosteronu w jądrach. Praktycznym efektem ubocznym podwyższonego poziomu testosteronu jest zwiększone spalanie tłuszczu. W tym samym czasie komórki tłuszczowe wytwarzają więcej leptyny, która daje uczucie sytości. Więc seks może sprzyjać wyszczupleniu.

Seks i Mięśnie

Testosteron to nie tylko działanie wyszczuplające, gdyż odgrywa on też kluczową rolę w budowaniu mięśni.
Seks jest więc doskonałą podporą do promowania budowy mięśni bez sztucznych hormonów, a tym samym bez skutków ubocznych. Ale zapewnia nie tylko hormony potrzebne do budowy mięśni, również jest niezbędnym bodźcem dla mięśni w postaci rytmicznego ruchu.

Sama erekcja jest niezwykle zdrowa i pożądana, bo przynosi świeżą krew do tkanki erekcyjnej. Częste usztywnianie ćwiczy penisa, a to poprawia zdolność do erekcji.

życie intymne drogą do zdrowia
Życie intymne drogą do zdrowia/freepik

Seks Poprawia Zdrowie Prostaty

Życie intymne drogą do zdrowia. Około 30% nasienia mężczyzny produkuje się w prostacie. Po osiągnięciu orgazmu seksualnego mięśnie ściany prostaty kurczą się, a nasienie jest pompowane do cewki moczowej.
Jeśli zatem mężczyzna cierpi na zapalenie prostaty (zapalenie gruczołu krokowego), to każdy wytrysk promuje dodatkowo wypłukiwanie zakaźnych zarazków z dróg moczowych i nasienia. Dlatego każdy wytrysk służy też do czyszczenia prostaty.

Aby zarazki nie mogły przeniknąć do pochwy kobiety, to stosowanie prezerwatyw jest pomocne w przypadku infekcji u mężczyzny.
Jeśli jednak mężczyzna i kobieta są zdrowi, a stosowanie prezerwatyw nie jest konieczne lub pożądane ze względów antykoncepcyjnych to można ich unikać. Dlaczego? Dlatego, że nasienie zawiera substancje psychotropowe, które mogą zwiększyć poczucie szczęścia, które pojawia się u kobiet podczas dobrego seksu.

Seks Zamiast Tabletek Nasennych

Szczególnie mężczyźni po seksie mają tendencję do szybkiego zasypiania. Skąd to się bierze? Wynika to z hormonu oksytocyny. Hormon ten jest naturalnym środkiem wspomagającym sen. Pozwala on większości mężczyzn zapaść w głęboki sen.

Więc jeśli zwykle sięgasz po tabletki nasenne to zapytaj swoją żonę/dziewczynę, czy nie chciałaby Ci zaoszczędzić skutków ubocznych środków nasennych i zamiast tego chciałaby uprawiać z Tobą seks. Z pewnością się ucieszy – zwłaszcza jeśli jednocześnie boli ją głowa 🙂

A jeśli uważasz, że jesteś za stary lub za stara na seks. To się mylisz. Ludzie mają różne potrzeby i priorytety dotyczące seksu – zarówno w wieku młodszym jak i starszym. Seks może być nadal piękny nawet w starszym wieku. A dodatkowo jest treningiem dna miednicy.

Pozytywny Wpływ na Potencję i Libido

Naturalne suplementy diety mogą również pomóc na potencję i libido, kiedy chcesz się cieszyć intymną relacją z partnerem, a troszkę ta sfera kuleje w związku.

Co pomoże na potencję?

 • Aminokwas arginina – znajdziesz go w pożywieniu. Gdzie konkretnie? Zobacz na blogu w zakładce „Leksykon” tam opisywałam L-argininę
 • Korzeń maca
 • Kapsaicyna
 • Dziki pochrzyn (czyli korzeń ignamu)
 • Grzyb leczniczy Cordyceps – zwiększa potencję i libido np. wspiera krążenie krwi w penisie i podnosi jakość nasienia. Ma pozytywny wpływ na równowagę hormonalną
 • Agnus Castus, czyli niepokalanek pospolity – bo jest naturalnym inhibitorem prolaktyny. Prolaktyna jest hormonem, który m.in. prowadzi do rozluźnienia i zadowolenia po orgazmie. Jej nadmiar prowadzi do spadku libido, a jeśli prolaktyna jest hamowana to się zwiększa
 • Nasiona granatu i sok z granatu
 • Dzięgiel chiński, czyli chińskie zioło dong quai. Jest to zioło lecznicze dla kobiet o działaniu równoważącym estrogeny. Jest przyjazny w czasie menopauzy, gdyż delikatnie łagodzi objawy i poprawia libido

Zdarza się, że pragnienie seksu znika niepostrzeżenie u niektórych osób i to bez względu na wiek. Kiedy zadzieje się tak u Ciebie, to najpierw wypróbuj naturalne środki, zanim sięgniesz po preparaty medyczne ze skutkami ubocznymi. Możesz pomóc swojemu libido dzięki naturalnym metodom leczenia.

Życie intymne drogą do zdrowia… Zobaczmy dalej 🙂

Libido

Nauka zwykle koncentruje się tylko na zaburzeniach erekcji u mężczyzn i ograniczonej zdolności kobiety do orgazmu. Te dwa problemy mogą, ale nie muszą być związane ze spadkiem libido.

Nikt tak do końca nie wie jak powstaje i działa pożądanie, ponieważ wzajemne oddziaływanie psychiki, hormonów i innych czynników metabolicznych jest skomplikowane. Jedyne co jest pewne, to fakt, że hormony mają tu duży wpływ.

Libido, czyli popęd seksualny czasami zmniejsza się w starszym wieku. Może się tak dziać pod wpływem zmian hormonalnych, które prowadzą do zmniejszonego pragnienia seksu. Również brane leki i ich skutki uboczne mogą niszczyć libido.

Co Jeszcze Obniża Poziom Libido ?

Na życie intymne ma wpływ stan libido. Substancje zaburzające działanie układu hormonalnego to na przykład polichlorowane bifenole zawarte w chłodziwach i materiałach izolacyjnych. Różne środki owadobójcze i chwastobójcze działają podobnie jak hormony. Libido szkodzą też plastyfikatory zmiękczające i ftalany. Ftalany mogą prowadzić do niepłodności męskiej.

Nie da się całkowicie uniknąć substancji zaburzających pracę układu hormonalnego, bo są bardzo liczne i różnorodne, ale można regularnie detoksykować organizm z toksyn.

Wiele kobiet z zaburzeniami libido ma dominację estrogenów tzn. poziom progesteronu jest zbyt niski w porównaniu do poziomu estrogenów. Objawy dominacji estrogenu obejmują np. zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaburzenia cyklu, wahania nastroju, problemy ze snem, trudności z koncentracją.

Kobiety z wyraźnymi takimi objawami powinny w naturalny sposób regulować gospodarkę hormonalną, żeby ich życie intymne mogło się spełniać. Pomoże w tym np. korzeń ignamu, czyli dziki pochrzyn. Można znaleźć w różnych sklepach np. wersję mieloną korzenia, który pasuje jako przyprawa do różnych potraw. Tutaj ważna informacja, aby nie stosowały pochrzynu osoby z niedoborem białka, tak samo kobiety w ciąży, karmiące, a kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną używanie pochrzynu powinny konsultować z lekarzem.

Warto też pamiętać, że silna nadwaga u mężczyzn również obniża poziom testosteronu, więc spada libido. Tak się dzieje też w przypadku uzależnienia od cukru lub zbyt małej ilości światła. Dlatego warto wychodzić na słońce też. Witamina D3 pomoże.

Życie intymne jak najbardziej może być drogą do zdrowia.

Przeczytaj też:

Zdjęcia: freepik

POBIERZ BEZPŁATNEGO EBOOKA:
„Zioła Witaminy Minerały”

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, chcesz się cieszyć pełnią życia i przy okazji podnieść jego komfort, to ten ebook jest dla Ciebie.

Z ebooka dowiesz się m.in.:

 • Jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami
 • Jakie zioła pomagają
 • Jak działają Witaminy
 • Jak działają składniki mineralne
 • Jak przygotować w domu proste mieszanki ziołowe
 • Jak samodzielnie przygotować płukanki do włosów

POBIERZ E-BOOKA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments